שוק ההון למתחילים: המדריך המלא

בשנים האחרונות יותר אנשים בוחרים בתחום שוק ההון ממגוון סיבות, החל מהרצון להפוך לסוחרים במשרה מלאה, עד לרצון להשלים הכנסה ולהגדיל את התשואה על חסכונות קיימים.

אבל מה צריך לדעת על זירת המסחר הפופולארית הזאת, וכיצד אפשר להצליח לסחור בשוק ההון בצורה נכונה ובטוחה. המדריך למתחילים בהמשך.

אם אתם מתעניינים בנושאי שוק ההון, חשוב שתדעו כי ישנם כמה דרכים שתוכלו באמצעותם להתמקד במסחר ולעשות זאת נכון.

אבל לפני הכל חשוב לדעת – מהו שוק ההון?

שוק זה הינו זירת מסחר המתחלקת לשני נושאים מרכזיים ביניהם: שוק ניירות הערך ושוק המניות. במסחר זה מתנהלים ברוקרים, מוסדות פיננסיים בנקים ועוד אשר מגייסים הון לחברות ממשלתיות. הציבור אשר סוחר בשוק ההון, הן בצורה עצמאית והן דרך מנהלי תיקי לקוחות וברוקרים – יכולים באמצעות קבלת תשואות לאחר ההשקעה בחברות השונות, ליהנות מהכנסה קבועה או חד פעמית על סכומי כסף משתנים.

שוק ההון כולל בתוכו שלל מושגים כמו מניות, מניות פני סטוק, ניירות ערך, אגרות חוב, השקעה בקופות גמל ועוד, כאשר לשוק ההון היקף מסחר רחב והוא כולל שלל תחומים של מסחר ואפיקי השקעה מגוונים.

אז כיצד מתחילים לסחור בצורה אפקטיבית?

כדי להתחיל לסחור בשוק ההון חשוב בראשית להבין אם התחום מתאים לכם. מסחר מסוג זה מתאים לאנשים חזקים, אשר יכולים להתמודד עם תנודות בשוק, לאנשים שיכולים להימצא עם היד על הדופק ולכאלה שמבינים כי מסחר בזירה זאת טומן בתוכו גם השקעות בסיכון גבוהה יותר, בניגוד להשקעות  סולידיות בעלות סיכונים נמוכים.

חשוב לדעת כי מסחר עצמאי דרך בחירת חברת מסחר אמינה, מוזילה מאד את הריביות אשר משולמות לבנקים המבצעים עבורכם מסחר מסוג זה.

שוק ההון למתחילים

לימודי שוק ההון למתחילים

כדי להכיר יותר את השוק ואת הלך הרוח בו, חשוב לבחור לימודי שוק ההון וזאת על ידי בחירת קורס, הדרכה אחד על אחד ממנטורים המתמחים בתחום, ואפילו לקבל הדרכות באינטרנט.

בקורסים ולימודים מסוג זה מכירים את המושגים הבסיסיים בשוק ההון, לומדים אודות הדרך למסחר טוב יותר, מכירים את התוכנות שישנן למסחר בזירת המניות ובבורסה באמריקאית, מכירים את הסיכונים ואת הדרך לזהות מניות נחשקות ומקבלים כלים למסחר נכון יותר.

בנוסף בלימודים אלה מכירים מושגים כמו מסחר במניות פני סטוק הנחשבות לזולות יותר אך בעלות סיכון גבוה, מכירים את הבורסה האמריקאית, לומדים על השקעות סולידיות ועוד.

בחירת תוכנה מתאימה וחכמה

אם אתם בוחרים לבצע מסחר באופן עצמאי ולא דרך ברוקרים או מנהלי תיקי לקוחות, חשוב שתדעו כי באמצעות תוכנה למסחר בשוק ההון וחשוב מכל באמצעות הבנת השוק ומושגי היסוד שאופפים אותו – ניתן לסחור בצורה מושכלת יותר.

חשוב לדעת שכדי ללמוד את הנושא, אין צורך להיות גאון מתמטי וכיום באמצעות ההדרכה פשוטה עליה דיברנו קודם, ניתן לקבל מושגים על הפעילות במסחר מסוג זה. בנוסף מומלץ לצפות בסרטונים אשר בהם מנטורים בשוק ההון מסבירים יותר על מסחר נכון וחכם.

שוק ההון למתחילים

פתיחת חשבון מסחר

כדי לסחור בשוק ההון חשוב לדעת כי צריך לפתוח חשבון למסחר. כיום באמצעות תהליך פשוט ניתן לפתוח חשבון סוחר פעיל ממנו ניתן לסחור מכל מקום.

תוכנות מסחר ייעודיות

כפי שהזכרנו, על מנת לבצע מסחר נכון, חשוב להכיר כמה תוכנות טובות להשקעות ומסחר בבורסה. כיום ישנן תוכנות ידידותיות למסחר קל יותר, אליהן ניתן להתחבר בקלות מכל מחשב או סמארט פון. בחרו תוכנה ידידותית וברורה שמקנה לכם את כל החדשות בשוק, את הגרפים הטובים והקלים לניתוח, את היכולת לסחור בהדרגה ואת המידע הדרוש שלכם על הבורסה האמריקאית.

בחירת חברת המסחר

כאשר אתם בוחרים את זירת המסחר שלכם, חשוב לעשות זאת בחכמה. אל תתפתו לחברות המושכות לקוחות באמצעות מבצעים או הטבות, ובחרו חברה אמינה שיכולה לסייע לכם לפתוח חשבון מסחר בצורה נכונה, תוך קבלת מידע אודות אמינות החברה וזאת באמצעות דירוגים שהחברה מקבלת בקרב הקהילה הפיננסית.

הכרת אפיקי ההשקעה הנכונים

כאשר אתם ניגשים ללימודי שוק ההון, תוכלו להכיר יותר את אפיקי ההשקעה שקיימים בזירת המסחר. באמצעות לימודים והדרכה תוכלו להבין באילו אפיקי השקעה תרצו להתמקד, מהם האפשרויות שלכם, מהם הסיכויים לקצור תשואות מהשקעה ואילו השקעות הינם מסוכנות.

באמצעות הלימודים תוכלו להכיר את הסחורות, המדדים, האופציות סוגי המניות ושלל מושגים שיסייעו  לכם לבצע מסחר מושכל, בטוח אך גם כזה שמניב עבורכם רווחים גדולים.

גלילה לראש העמוד