השקעה בבורסה: כך תעשו את זה!

אם שוק ההון והבורסה הישראלית והאמריקאית הם דבר שתמיד משך אתכם, אם סרטים כמו 'הזאב מוול סטריט', 'בויילר רום', בחורים חכמים' ועוד, המספרים על קורותיהם של ברוקרים, מושכים אתכם וגורמים לכם לתהות מדוע החיים שלכם לא כאלה הרפתקניים – ייתכן ומסחר והשקעה בבורסה הם הדרך שאליה אתם צריכים לפנות!

כיום רבים מהאנשים בוחרים במסחר בבורסה ובשוק ההון על מנת להניב רווחים ולהגדיל הכנסה, בעוד שדרך השקעה בבורסה בצורה נכונה ומושכלת ניתן להניב תשואות רבות.

אבל כיצד מתחילים להשקיע ולהרוויח? כל הטיפים בהמשך.

לימודי שוק ההון

כדי להכיר את עולם שוק ההון והבורסה חשוב בתחילה ללמוד את המושגים הבסיסיים בעולם זה, תוך שאתם לומדים מהמנטורים בתחום המסחר כיצד מתנהלים בשוק, איך בוחרים במניות, כיצד סוחרים בבורסה בארץ או בארצות הברית, איך מתנהלים נכון יותר במסחר בבורסה, וכיצד ממזערים נזקים במידה וישנם הפסדים.

חשוב להכיר את העולם בתחילה דרך מאמרים כתבות וסרטונים, ורק לאחר מכן יש לבחור מוסד לימוד או קורס קצר ללימודי שוק ההון.

בחירת תכונת מסחר

כדי לסחור באופן עצמאי בבורסה יש לעשות את הפעולה דרך תוכנת מסחר. את התוכנה או את חשבון המסחר פותחים אצל אחד מחברי הבורסה, בנק או באחד מבתי ההשקעות בארץ.

אל חשבון המסחר ניתן להתחבר דרך שם סוחר וסיסמא כאשר התוכנה מאפשרת גישה מלאה אל שוק המניות.

השקעה בבורסה מתאפשרת דרך ברוקרים הסוחרים במניות עבורכם ומשקיעים את הכספים בבחירות שלכם, וזאת כדי לחסוך לכם את עמלות הבנק הגבוהות של מסחר דרך הבנק.

השקעה בבורסה

בחירת חברת מסחר

בשלב הבא חשוב לבחור חברת מסחר הגונה שתוכל להציע לכם תשואות באחוזים גבוהים עבור ההשקעות שלכם. חברות כאלה מאפשרות שירותים של ברוקרים ומנהלי תיקי השקעות, אך יש לשים לב כי אתם בוחרים חברת השקעות שנחשבת מוכרת וכזאת שנחשבת אמינה בעולם הפיננסיים.

הכרת סוגי מניות

חשוב להכיר את סוגי המניות השונים שניתן לבחור בהן. כיום ישנן כמה וכמה סוגים כמו מניות פני סטוקס הנחשבות זולות רכישה אך בעלות סיכון גבוה, או מניות יקרות יותר הנחשבות בטוחות יותר בעולם הבורסאי.

קבלת דיווחים על הבורסה בזמן אמת

שימו לב כי אתם מקבלים דיווחים אודות הבורסה בזמן אמת. כיום באמצעות תוכנות מסוימות למסחר בבורסה ניתן לקבל דיווחים על מניות ועל חברות שונות הנסחרות בבורסה ובכך לבצע מסחר מושכל יותר.

לסיכום,  באמצעות מסחר בבורסה ניתן לעבוד מהבית, להשלים הכנסה, להגדיל חסכונות, וליצור קריירה מצליחה לעצמכם.

כדי לסחור לבד מהמחשב האישי, מומלץ כבר עכשיו לראות סרטונים ולקרוא חדשות אודות הבורסה ומשם לבחור בחברה המתאימה או במוסד הלימודי הטוב ביותר ללימודי שוק ההון .

 

גלילה לראש העמוד