מה עושים כאשר הבוס לא מפריש לפנסיה?

אם אתם עובדים בעבודה קבועה ולפתע אתם מבחינים כי קופת הפנסיה שלכם ריקה, או שלא הופרשו אליה כספים (וזאת למרות שאתה שילמתם את החלק שלכם לפנסיה בכל חודש), חשוב שתפעלו עד כמה שיותר מוקדם כדי להסדיר את העניין.

כיום לא חסרים מעסיקים אשר פועלים בשיטת 'מצליח' אשר באמצעותה הם לא מפרישים את ההפרשות הקבועות על פי חוק כמו הפרשה לפנסיה, לביטוח לאומי, למס הכנסה ועוד, ובכך הם פוגעים בזכויות העובד תוך שאבדן של כספי הפנסיה והעדר הפרשה בסכומים הנכונים – תפגע בזכויות ובסכום הקצבה החודשית אשר העובד אמור לקבל בכל חודש בזמן שיפרוש מעבודתו.

הפרשה לפנסיה

פנסיה – חשוב לשים לב לכל חוסר בהפרשות

מי שטרם יודע, חשוב שיבין כי הפנסיה שמופרשת כל חודש אל קופת הפנסיה, היא אחד הדברים החשובים בעתיד שלנו, שכן העדר כספים לא יאפשר לנו לקבל את סכום מענק הפרישה החודשי שאמור להגיע אלינו כל חודש וזאת לאחר שנפרוש ממקום העבודה.

בשל העדר של הפרשה לפנסיה, ומעסיקים אשר עוברים על החוק, רבים מוצאים עצמם חסרי אונים כאשר הם מגיעים לסוג הפרישה תוך שאין להם למי לפנות.

היאבקו על הזכויות שלכם

עם זאת חשוב לדעת כי כדי לקבל את מה שמגיע לכם על פי חוק אסור לוותר וחשוב לדעת מה עושים כאשר הבוס לא מפריד כספים לפנסיה.  במקרים כאלה חשוב לבצע כמה וכמה פעולות חשובות ביניהן:

פנייה למעביד – פנו למעביד והסבו אל תשומת ליבו להעדר התשלומים. תעדו את הפניה שלכם ושמרו את כל המסמכים המעידים על כך שלא הופרשו הפרשות לקופת הפנסיה.

פנייה אל עורך דין דיני עבודה – חשוב במהלך הבדיקות לפנות אל עורך דין דיני עבודה ולהתייעץ עמו לגבי המשך הפעולה מול המעסיק. עורך דין דיני עבודה טוב יסייע לכם להבין כיצד יש לפעול וכיצד לממש את הזכויות שלכם.

הגשת תביעה – הגישו תביעה בבית דין לעבודה וחשוב לעשות זאת באמצעות עורך דין דיני תעסוקה. בכך תוכלו להשיב את שאבד לכם.

גלילה לראש העמוד