כמה אתם יודעים על המיסים הקשורים לשוק ההון?

עד לפני 16 שנה, עולם שוק ההון נהנה מחיים חופשיים חסרי דאגות ממיסים. אך לאט לאט החלו להבין ברשויות המיסים ובמשרד האוצר כי הנתחים אותם הם יכולים לקחת מהרווחים של אנשים העוסקים בשוק ההון הוא אפשרי ואפילו נחוץ לכלכלת המדינה. אז למרות שתשלום המיסים על שוק ההון החל לפני 16 שנה ואתם אמורים להיות מעודכנים בו.

עם כמות המיסים הקיימים, בכלל ולאו דווקא על שוק ההון, אנחנו בטוחים שיש סיכוי כזה שאתם לא ממש יודעים מה לעשות כאשר מוטלים על הרווחים שלכם מיסים. הנה 3 טיפים שתוכלו להיעזר בהם עבור תשלום המס שלכם-

קחו עזרה

זה לא משנה כמה בקיאים אתם בשוק ההון וכמה אתם טובים במה שאתם עושים, כשמדובר במיסים לעתים קרובות נוטים לפספס. לכן, היעזרות על ידי עורך דין מיסים יכולה לתת לכם את התשובות לכל השאלות שלכם. לא רק שהוא יוכל לענות על השאלות, הוא יוכל גם לעשות את העבודה המסובכת עבורכם וליידע אתכם בסוף התהליך. כאשר עומד מאחוריכם עורך דין שעיסוקו הוא מיסים, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות וכי המיסים שלכם משולמים בזמן וכחוק.

 

 

חשבו טוב

המיסים הנגבים משוק ההון הם מיסים הנלקחים מהרווחים שלכם. למשל אם מכרתם נכס בסכום מסוים הגבוה יותר ממה שאתם שילמתם עליו, הרי שקיים רווח. מהרווח הזה מס ההכנסה לוקח בין 15% ל-25%, תלוי באיזה תחום אתם נמצאים בשוק ההון. כך למשל המיסים הנגבים מעסקאות של ניירות ערך הם בגובה של 25% ואילו מיסים על אגרות החוב הם בגובה של 15%. לכן, כאשר אתם חושבים על המכירה ובכמה למכור, רצוי שתחשבו כי מהרווח שלכם יורד סכום עבור מס.

הישארו מעודכנים

גם אם אתם נעזרים בעורך דין למיסים, רצוי שתדעו מה אתם חייבים מבחינת החוק. כאשר העסקים שלכם מחויבים במיסים, אתם תרצו לדעת בדיוק כמה ועל מה. באתר רשות המיסים תוכלו להתעדכן בגובה המיסים הנלקחים לפי תחום בשוק ההון ותוכלו לראות האם יצאו פקודות חדשות הקשורות לגובה המיסים או לצורת תשלום המיסים שלכם. כך, תוכלו להישאר מעודכנים ולהתעדכן כמו כן גם אל מול עורך הדין למיסים שלכם. להישאר מעודכן משמע להישאר בעניינים ולדעת בדיוק מה קורה בכל רגע נתון. כשזה קשור לכסף שלכם, אתם בהחלט רוצים את זה.

כמו שאמרנו בהתחלה, למרות שעברו 16 שנה מאז שפקודות המיסים נכנסו גם אל שוק ההון, אין זה אומר שאתם בקיאים בחומר ויודעים בדיוק על מה התשלום. אם תעזרו, תחשבו ותישארו מעודכנים אנחנו יכולים להבטיח לכם שלא תפספסו אף תשלום מס וכמו כן תהפכו לאנשי עסקים טובים יותר.

גלילה לראש העמוד