חיסכון בדיו למדפסת – טיפים מעולים לשמירת התקציב של העסק שלך

מדפסת היא אחד ממכשירי החשמל החיוניים לתפקוד השוטף של עסקים כיום, כך שלרוב בוחרים מדפסת לאחר מחשבה מעמיקה. רבים יגידו שלאחר שהמדפסת כבר פועלת בבית העסק, מתחיל למעשה האתגר האמיתי: לרכוש עבורה דיו, לעיתים בתדירות גבוהה. דיו למדפסת משפיע יותר מכל על המחיר הכולל של התפעול שלה.

החדשות הטובות הן שבאמצעות כמה דגשים חשובים ניתן להוזיל את עלותו בצורה משמעותית. במאמר הבא אספנו עבורך, בעל העסק, טיפים מרכזיים לחיסכון בדיו למדפסת – חיסכון שיגדיל את הסיכויים למאזן הוצאות שפוי של העסק.

היכן רוכשים את הדיו?

את הדיו למדפסת תוכלו למצוא בחנויות הדפסה ייעודיות, בחנויות לציוד משרדי, ברשתות השיווק השונות ועוד. הנקודה החשובה היא שבין החנויות עשויים להיות פערי מחירים של עשרות אחוזים, שעשויים להיות מתורגמים בפועל לאלפי שקלים בשנה. באמצעות בדיקה המשווה את מחירי הדיו בכמה חנויות אפשר לכן לחסוך לא מעט כספים. כיום זה בהחלט פשוט. בעידן האינטרנט אפשר לבצע את הבדיקות בתוך דקות ספורות ומבלי שנדרשת יציאה מבין העסק עצמו. ואגב, לא פעם תוכלו למצוא את המחירים המשתלמים דווקא ברכישת דיו דרך האינטרנט.

במהלך הבדיקות אתם צפויים להיתקל במבצעים שונים, באמצעותם ניתן להגיע לחיסכון כלכלי עצום ברכישת הדיו. בין אם מדובר בהנחות נקודתיות של כמה עשרות אחוזים, במבצעי 1+1 או 2+2 או בכל הטבה אחרת, שווה לאתר את המבצעים. במקרים רבים מומלץ אפילו לרכוש דיו בכמויות אם מדובר במבצע משתלם במיוחד, וזאת עקב ההנחה שדיו הוא מוצר עם אורח חיים גבוה בכל קנה מידה.

חיסכון בדיו למדפסת טיפים מעולים לשמירת התקציב של העסק שלך

בחירה נכונה של דיו

הדיו עליו מתבססים בעסק מגדיר במידה רבה את עלויות ההדפסה. האופציה הבטוחה יותר, אבל גם המעט יותר יקרה בדרך כלל, היא לרכוש דיו מקורי בהתאם לסוג המדפסת ולדגם הספציפי. אתם יכולים לחלופין לרכוש מחסניות דיו תחליפי, אשר האיכותיות שבהן לא אמורות ליצור יותר מדי בעיות. הפערים במחיר בין הדיו המקורי לתואם עשויים להיות גבוהים, אולם חשוב לא לבצע את הבחירה אך ורק על סמך המחיר. מי שבוחר בדיו באיכות נמוכה עלול לקבל תוצרים בעייתיים, ואף לגרום לנזקים למדפסת שלו.

אנחנו חיים בעולם עם מודעות הולכת וגוברת לפן האקולוגי, ויש לכך השפעה גם על עולם ההדפסות. כיום מוצע דיו שאינו מקורי המגיע במחסניות ממוחזרות ומחסניות אשר ניתנות למילוי חוזר, אופציות שעשויות להוזיל את העלות הכוללת של תפעול המדפסת. כיום מוצעות ערכות למילוי עצמי של דיו במחיר סביר, אם כי מדובר בהתעסקות לא פשוטה שעלולה לגרום נזק כשהיא לא נעשית בצורה נכונה.

תפעול נכון (וחסכוני) של המדפסת

בעלי עסקים רבים חוטאים בכך שהם פשוט לא יודעים כיצד להשתמש נכון במדפסת שלהם, מה שמביא לבזבוז בכמויות של דיו בלי שיש בכך צורך אמיתי. דוגמא מרכזית לכך היא הדפסות צבעוניות במקרים בהם דיו שחור יכול להספיק. עלויות מחסניות הדיו הצבעוניות הן גבוהות פי כמה בהשוואה לדיו שחור, כך שמי שמתבסס על הדיו הצבעוני צפוי לגלות שהוא מוציא הון תועפות בשנה על רכישת מחסניות.

ברוב המקרים אפשר בהמשך לכך לבחור בהדפסה באיכות נמוכה יחסית, שגוזלת מטבע הדברים פחות דיו: הדפסה באיכות נמוכה עשויה להיות מספקת ברוב סוגי ההדפסות, למשל מסמכים כתובים או תמונות שאינן מחייבות רזולוציה גבוהה מדי.

אפילו בתוך מעבדי התמלילים והתוכנות האחרות, מסתתרים דרכים מגוונות לחיסכון בדיו. ישנם סוגי גופנים דקים הנחשבים לחסכוניים פי כמה בהשוואה לרוב הגופנים הנפוצים, אליהם מתייחסים לעיתים בתור ברירות מחדל.

גלילה לראש העמוד