בעקבות הקורונה: איך אפשר לחסוך כסף בעסק?

אם צריך להצביע על פגיעה אחת משמעותית בלבד שנגרמה ממשבר הקורונה העולמי שהחל בשנת 2019, הרי שהפגיעה בבעלי העסקים ובכלכלה המקומית תנצח בפער משמעותי. אכן, משבר הקורונה הכניס עסקים רבות לבורות כלכליים, פגע בשורות הרווח, הרחיק את הלקוחות ויצר בלגן לא קטן בניהול של כל עסק. למרבה הצער, עסקים רבים פשטו רגל ונאלצו לסגור את השערים ולחשב מסלול מחדש. לעומתם, יש כאלו שעד היום נשארים עם הראש מעל המים ומחפשים את הדרכים היצירתיות לחזור לפעילות מלאה. אחת הדרכים לעשות זאת היא כמובן לחסוך בהוצאות, במיוחד כשההכנסות הן לא כתמול שלשום. בעלי עסקים רבים מוכשרים ככל שיהיו, לפעמים פשוט לא יודעים איך לעשות את זה. אם גם אתם ביניהם, הנה כמה טיפים שאולי יעזרו לכם.

מיקור חוץ

אם לא שמעתם את הביטוי הזה עדיין בהחלט הגיע הזמן שתכירו. מיקור חוץ למעשה אומר שכל שירות או מטלה שניתן להוציא החוצה מהעסק ויעבור לידיים של מקור חיצוני, יחסוך לנו כסף באופן ישיר ועקיף במהירות. כך למשל שירותי משרד אונליין יתנו מענה לענייני ניהול ואדמיניסטרציה מבלי שתצטרכו להעסיק עובד לשם כך. ניתן לקבל שירותי מזכירות, ניהול לו"ז, יומן ופגישות, חזרה ללידים, הנהלת חשבונות ומה לא בעצם? הרעיון הוא שמשלמים אך ורק על השעות שרוכשים כמובן לאנשי מקצוע בלבד ואין צורך לשלם לעובד לא מיומן עם כל ההוצאות הנלוות.

בעקבות הקורונה- איך אפשר לחסוך כסף בעסק

חפשו מקורות מידע בעצמכם

ישנם לא מעט מקורות מידע שייתנו לכם טיפים מצוינים לחיסכון בכסף בעסק שלכם ובפרט בתקופת משבר הקורונה:

  • פודקאסטים שהפכו להיות פופולריים מאד בשנים האחרונות ונותנים טיפים חשובים על חסכון בכסף לבעלי העסקים כמו למשל הפודקאסט חיות כיס.
  • אתרי אינטרנט העוסקים בתחום העסקי כמו למשל האתר של עמותת פעמונים בו תמצאו עשרות מאמרים שייתנו לכם כלים חשובים לחיסכון והתנהלות פיננסית נכונה בזמני משבר.
  • אתרי אינטרנט של יועצים עסקיים כמו למשל האתר של רותם זילברמן, גם שם תוכלו לקבל מידע חשוב ואפילו לפנות לייעוץ חינמי ראשוני.

אם תיקחו את הנושא ברצינות ותנקטו בצעדים אקטיביים, תוכלו בהחלט לחסוך לא מעט כסף ולצלוח את משבר הקורונה בשלום.

היעזרו במומחים פיננסיים

גם אתם מנהלים את העסק שלכם ביד רמה מזה שנים רבות ושולטים בפן הכלכלי מכל כיוון, כנראה שאף אחד לא הכין אתכם למשבר עולמי כדוגמת משבר הקורונה ולהשלכות מרחיקות הלכת שלו על העסק שלכם. לכן, מומלץ מאד לשים את האגו בצד ולגשת בהקדם לאיש מקצוע כמו יועץ פיננסי או עסקי מנוסה. תופתעו לגלות כמה דרכים מקוריות ויעילות יש לכם על מנת לשווק את העסק בחוכמה, להגדיל את מקורות ההכנסה שלכם מחד, ומאידך לצמצם באופן משמעותי את ההוצאות שלכם. אל תחששו והתייעצו עם איש מקצוע בהקדם האפשרי.

גלילה לראש העמוד