תביעת רשלנות רפואית: מה גובה הפיצויים שאפשר לקבל?

תביעת רשלנות רפואית

במידה ונקבע כי אכן הרופא התרשל בתפקידו ובהתאם לכך גרם לנזק, גובה הפיצוי יכול להגיע לעשרות ולעיתים מילוני שקלים. כיצד נקבע גובה הפיצוי ומה חשוב לדעת רגע לפני הגשת התביעה? להלן המדריך המקוצר.

פיצוי כספי בעקבות רשלנות רפואית: כל מה שרציתם לדעת אודות גובה הפיצוי וחששתם לשאול

המודעות לגבי רשלנות רפואית עלתה באופן משמעותי בעשור האחרון, וזאת בשל שורה של מקרים שבהם נפסקו פיצוים גבוהים מטעם בית המשפט. גובה הפיצוי בעקבות רשלנות רפואית נקבע בהתאם לחומרת הנזק. מקרים מסוימים של רשלנות רפואית בניתוח גב גרמו לבית המשפט לפסוק פיצוים בגובה של עשרות אלפי שקלים, בשל העובדה כי הנזק אשר נגרם משפיע על איכות חייו של המטופל ובמקרים רבים אף גורם להפסקת עבודה באופן זמני או תמידי. בית המשפט לוקח בחשבון את מכלול הפרמטרים מעבר להיבט הרפואי, ועל כן הפסיקה בנוגע לגובה הפיצוי לוקחת בחשבון גם את אובדן ימי העבודה כמו גם תהליך שיקום וטיפולים נלווים אותם נדרש לבצע לצורך חזרה לשגרת החיים.

בחינת גובה הפיצוי בהתאם להתייעצות עם עורך דין

אם עברתם טיפול רפואי ואתם סבורים כי הוא בוצע ברשלנות, חשוב לפנות קודם כל לעורך דין מומחה לתחום הרשלנות הרפואית. בחירה של עורך הדין אשר מייצג אתכם בתיק היא חיונית, וזאת בשל היכולת שלו לקבוע את גובה הפיצוי בהתאם לתקדימים כמו גם בחינה מדוקדקת של התיק. במידה ונקבעו לכם אחוזי נכות בוועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי, עורך הדין לוקח גם את זה בחשבון בעת השכלול הסופי של דרישת הפיצוי. כאמור, גובה הפיצוי נקבע בהתאם למספר פרמטרים, ועל כן סריקה של פסקי דין הנוגעים למקרים דומים היא חיונית בבחינת גובה הפיצוי כך שהדרישה הכספית תהיה תואמת להיקף הנזק אך גם לפסיקות קודמות באותו התחום.

קבלת פיצוי באופן מיידי שלא דרך בית המשפט

בשל העובדה כי על בתי המשפט מוטל עומס משמעותי, לא פעם תיקים בתחום של רשלנות רפואית עוברים למישור של גישור. בתהליך של גישור ניתן להגיע להסכמה לגבי גובה הפיצוי, ובהתאם לכך לקבל את הפיצויים מבלי לעבור מאבק משפטי ארוך ועיקש. מדובר בחלופה מצוינת בעבור מטופלים אשר זקוקים לכסף באופן מיידי לצורך הליך של שיקום ופרוצדורות רפואיות, ועל כן בעת מעמד ההתייעצות עם עורך הדין יש לקחת בחשבון כי גם החלופה הזו תהיה על השולחן. לסיכום, גובה הפיצוי משתנה ויכול להגיע לאלפי שקלים.

 

על רקע זה, ניתן לומר כי במידה ועברתם טיפול רפואי רשלני, נדרש לפנות בהקדם לעורך דין בעל המלצות מוכחות בתחום, כל זאת בכדי שתוכלו גם אתם לקבל את הפיצוי המגיע לכם ובהתאם לכך לחזור לשגרת החיים.

גלילה לראש העמוד