מה גובה הפיצויים במקרה של אובדן כושר עבודה?

במידה ונפצעתם וכתוצאה מכך נקבע לכם אובדן כושר עבודה, הפיצוי אותו תקבלו נגזר מקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים שלכם – ובהתאם לכך קבלת קצבה חודשית. כיצד תוכלו לממש את זכותכם לצורך קבלת מלוא הסכומים שמגיעים לכם? להלן הפרטים.

אובדן כושר עבודה: כל מה שרציתם לדעת אבל חששתם לשאול

סיטואציה של אובדן כושר עבודה היא סיטואציה מורכבת וקשה מאוד, וזאת בשל חוסר היכולת של העובד להמשיך בעבודתו כתוצאה מפציעה. אובדן כושר עבודה יכול להיות זמני או קבוע, והוא תלוי במספר גורמים. זה הזמן להסביר כי אובדן כושר עבודה יכול להתרחש לרוב על רקע של רשלנות רפואית, אשר פגעה באופן משמעותי ביכולת של אותו עובד לתפקד, לדוגמה במקרים של טריגר פינגר. במקרים כאלו נדרש לקבל ייעוץ מצד עורך דין המתמחה בתחום, וזאת לצורך ביצוע של מימוש זכויות ובהתאם לכך קבלת קצבה חודשית גבוהה התואמת את הצרכים הנדרשים בהתאם לאופי הפציעה ולצרכים השוטפים. חשוב להבין כי הפיצוי אותו תקבלו בעקבות אובדן כושר עבודה נקבע בהתאם לרכיב בקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים, וזאת מתוך מטרה להעניק לכם כעובדים קצבה חודשית בהתאם למסלול אותו בחרתם מראש. למעשה, כאשר חותמים על ביטוח פנסיוני כל עובד יכול לבחור את המסלול הנכון והמתואם לו, אולם יש לקחת בחשבון כי קבלת הקצבה מתאפשרת רק במקרים שבהם נקבע כי ישנו אובדן כושר עבודה מוחלט וכי העובד לא יכול להמשיך במקום עבודתו או במקום אחר התואם את כישוריו. בשל כך, ליווי מצד עורך דין הוא הכרחי לצורך מימוש זכויות.

מה גובה הפיצויים - במקרה של אובדן כושר עבודה

כיצד נקבע גובה הפיצוי?

אם אתם מבוטחים ויש לכם דרך מקום העבודה או באופן פרטי ביטוח אובדן כושר עבודה, תוכלו לקבל את הקצבה החודשית רק לאחר שהסתיימה תקופת הזכאות לקבלת פיצוי מטעם המוסד לביטוח לאומי. על מנת לדעת מהו גובה הפיצוי, נדרש לפנות לחברה המבטחת – מה שעלול לגרור לא מעט הליכים בירוקרטיים, בייחוד אם הרקע של אובדן כושר עבודה הוא בעקבות רשלנות רפואית. בשל כך, מומלץ לקבלת את הליווי הן לצורך מימוש זכויות באופן מלא כמו גם לצורך קבלת הפיצוי המוסכם באופן המשקף את הצרכים הנדרשים שלכם, כך שתוכלו להבין לעומק מהם הצעדים הנדרשים אותם חשוב לבצע בכדי להשיג קצבה חודשית גבוהה.

סכומים שיכולים להגיע גם לעשרות אלפי שקלים

לסיכום, גובה הפיצוי יכול להגיע לא פעם לאלפי ולעשרות אלפי שקלים, אולם הדבר תלוי בהסכם החודשי אותו הפרשתם לקרן הפנסיה, ובשילוב של פיצוים בעקבות רשלנות רפואית ניתן להוביל בסופו של דבר לשמירה על איכות החיים כפי שהייתה טרם הפציעה, כל זאת באמצעות מימוש זכויות מלא מול הרשויות ומול החברה המבטחת – בהתאם למקרה הפרטני שלכם.

גלילה לראש העמוד