כמה עולה צריכה של קנאביס רפואי בארץ?

העלות של צריכת קנאביס רפואי בארץ משתנה בהתאם לכמות ולחברה ממנה רוכשים את הצמח. מהו המחירון ומה חשוב לדעת רגע לפני הרכישה? להלן הפרטים.

עלות צריכת קנאביס בישראל: עלות ממוצעת של 570 ₪

תחום הקנאביס בישראל צבר תאוצה משמעותית בשנים האחרונות בעקבות כניסה של חברות מובילות בתחומן אשר מספקות מרשמים וחומר לחולים שנמצאו כשירים לקבלת קנאביס לצרכים רפואיים, כאשר את ניתן למצות את הצמח באמצעות עישון או ניתן לרכוש אונליין אביזרים לאידוי קנאביס ובכך למצות את הצמח בצורה מושלמת ואיכותית. אולם, מאז הרפורמה של משרד הבריאות מחירי הקנאביס זינקו והגיע לשיא של כל הזמנים, כאשר היום ניתן לבצע רכישה של קנאביס רפואי במשקל של 10 גרם בעלות של 570 ₪. למרות שמדובר בירידה של 19% מהשנה שעברה (כך ע"פ אתר קנאביס המתמחה בתחום) מטופלים רבים מתלוננים כי בכמויות גדולות יותר העלויות יכולות להגיע לאלפי שקלים, ובהתאם לכך לגרום להוצאה כספית אדירה.  שימו לב כי נושא העלויות הוא משמעותי כאשר אנו מתייחסים לכמות גדולה של תפרחת, ולכן ביצוע של השוואת מחירים בין החברות השונות מהווה דרך אופטימאלית לצורך רכישה משתלמת בריאותית אך גם כלכלית.

כמה עולה צריכה של קנאביס רפואי בארץ

עלות לעומת איכות

חשוב להבין כי מעבר להיבט של הרכישה עצמה, נדרש להתייחס גם לסוגיה של האיכות. ככל שהצמח איכותי יותר, כך המחיר עולה, בייחוד כאשר מדובר בכמויות של מעל ל 10 גרם. ניתן בהחלט לבצע רכישה של תפרחת קנאביס במשקל ממוצע של 10 גרם ב 300 ₪ ומאידך לבצע רכישה מחברה אחרת בעלות של 600 ₪, כאשר כל חברה מציעה זן אחר של הצמח בהתאם למרשם אותו קיבלתם. נוסף לכך, ישנם פערי מחיר משמעותיים בין אזורים שונים בארץ, כאשר אזור הדרום נחשב לאזור שבו הכי זול לרכוש קנאביס. אין מדובר בקביעה גורסת, ולכן מומלץ לבצע את השוואת המחירים ולבחון היכן ניתן לקבל הצעת מחיר שתואמת את מחירון משרד הבריאות.

שימו לב לזיופים

לצערנו, ישנם לא מעט זיופים של שקיות קנאביס שנמכרות במחיר ממוצע של בין 250-350 ₪ ולעיתים אף נמוך מכך. מאחר ולא מדובר בזנים איכותיים לרוב, לא פעם נגרמת עוגמת נפש של ממש כתוצאה מרכישה מזויפת ולכן חשוב מאוד להקפיד ולבצע את הרכישה רק דרך בית המרקחת ולא להתפתות לרכישה במקומות שאינם חוקיים, כמו טלגראס, שקיבלה לאחרונה מעמד שונה בבית המשפט. נוסף לכך, רצוי לבצע רכישה של אביזרי עישון דרך חנות בעלת המלצות כמו גם כזו שיכולה לספק לכם את המענה הטוב ביותר בעבור הצרכים שלכם, מתוך הבנה כי לטכניקת מיצוי הצמח יש חשיבות עצומה מבחינת האפקטיביות של מיצוי החומר הרפואי. לכן, אל תתפתו לרכוש בזול אלא רק חומר איכותי כמו גם אביזרי לאידוי ועישון.

גלילה לראש העמוד