איך לחסוך כסף ברכישת אביזרים לרכב?

אם רכשתם לאחרונה רכב חדש או משומש, אתם וודאי מכירים את ההרגשה שאתם פשוט צריכים אביזר מסוים שדווקא אצלכם בדגם איננו קיים. זו יכולה להיות מצלמת רברס, ידית לקונסולה המרכזית או חימום למושבים. למזלנו, אנחנו חיים בתקופה שבה שוק אביזרי הרכב הוא פורח מתמיד. לפעמים אנחנו צריכים להחליף אביזר שנשבר או התקלקל, למשל מראה או אפילו צמיג. הבעיה היא שלפעמים אביזרי רכב יכולים להיות מאד יקרים. בעיה נוספת היא שההבדל באיכויות ובהתאמה לרכב יכול להיות גם הוא ניכר. רכישה של אביזר שאיננו מתאים יכולה לעלות ביוקר כי נתקע עם אביזר שלא נשתמש בו. בכדי לדעת לרכוש אביזרי רכב בתבונה, הכנו לכם את המדריך הקצר הבא:

הבסיס להכל – רכישות ישירות באינטרנט

אביזרי רכב רצוי לרכוש ישירות באינטרנט. את מרבית הסוגים של האביזרים אפשר להשיג בעלי אקספרס כמו גם בחנויות אחרות. רכישה באינטרנט חוסכת לכם פערי תיווך ולוגיסטיקה. חשוב לבדוק לפני הקניה כמה דברים:

המלצות על האביזר הספציפי הזה מהמוכר הספציפי

מוכרים שונים מציגים את הציון שהם קיבלו ביחד עם חוות דעת מנומקת. דאגו לקרוא חוות דעת רבות ככל הניתן, כולל כאלו שלא החמיאו למוצר. נסו להבין האם היו תלונות בנוגע לאיכות המוצר או השירות, או דווקא פידבק חיובי שממליץ במיוחד.

דאגו להתאמה של האביזר

וודאו באינטרנט שהמוצר יתאים לדגם הרכב שלכם. יש לכך מדריכים רבים. בכל מיני אביזרים חשמליים צריך לבדוק התאמה למערכת החשמל הספציפית ברכב. בכל המוצרים יש לבדוק התאמה פיזית מבחינת ממדים.

איך לחסוך כסף ברכישת אביזרים לרכב

חוקיות האביזר

חבל להתקין אביזר רכב רק בכדי לגלות שאיננו חוקי או תקני. זה יכול להיות הכהיית שמשות בגוון אסור או אביזר שמותקן בצורה לא חוקית על ההגה למשל. אם יש לכם ספק, תוכלו פשוט לשאול במשרד התחבורה ובמשרד הרישוי.

יכולת טכני להתקנה

לפעמים האביזר עצמו זול אבל ההתקנה מאד מסובכת. בדקו שאתם יכולים לבצע אותה בעצמכם. אם לא, וודאו שההתקנה איננה יקרה.

השפעה על הרכב

בכדי לחסוך תיקונים עתידיים, נסו להבין אם יש השפעה כלשהי על מערכות שונות ברכב בגלל נגיעה בכבלים או סמיכות לחיישנים שונים למשל.

חשבו על ערך הרכב

בכדי לרכוש אביזר רכב בתבונה כלכלית, שווה להבין גם מה הוא יעשה למחיר הרכב כמשומש ובעיקר אם מדובר במכונית מבוקשת. יש להניח שמדבקות עם השם שלכם על החלון האחורי יהוו גורם שגורע מהמחיר. אביזר שימושי כגון רדיו משוכלל או מצלמת רכב יכולים להיות קלף מיקוח בעת מכירת הרכב ובכך אפילו להחזיר חלק מהעלות. אם בכוונתכם למכור בשנה שנתיים הבאות את הרכב, קחו בחשבון שדווקא אביזרי רכב מושקעים ויקרים יישארו בעלי ערך כלשהו בזמן המכירה בעוד אביזרים זולים יכולים לגרוע מהמחיר שתקבלו.

נסיעה טובה ובטוחה!

גלילה לראש העמוד