מערכת ERP – כך מנהלים היום משאבים בתחום מימון חוץ בנקאי

מערכת ERP

מימון חוץ בנקאי, הוא כל נושא ההלוואות אשר ניתנות מחוץ למערכת הבנקאית. כיצד זה קשור ל-ERP?

תפנית – הפתרון המועדף

ניהול כל הקשור במימון חוץ בנקאי, עשוי להיות בין האפשרויות שמספקת מערכת ERP איכותית. ניהול פעילויות כמו מתן וקבלת הלוואות, יהיו חלק מהניהול הכספי הנרחב שמאפשרת מערכת כזו, לצד ניכיון כרטיסי אשראי, ניכיון המחאות ועוד. לשם ההמחשה, כדאי להכיר את המערכת של tafnit – הפתרון המועדף, אשר מציע יכולות כאלה ונוספות. פתרון ה-ERP של תפנית, מיוחד בהתאמתו לכל עסק, לפי התהליכים העסקיים הייחודיים שלו, ניהול משאבים יעיל, ניהול בקרה וביקורת, בפתרון מקיף, אינטגרטיבי ומודולארי. תפנית תוכל להתחבר לכל מערכת שאליה חשוב לכם להתחבר. היא אף כוללת אינטגרציה מובנת למערכות נפוצות, סוגי קבצים חיוניים וכדומה, דוגמת האפשרות לייבא או לייצא נתונים בגיליונות אקסל. ניתן להשתמש בה תוך התאמה מראש לתחומי פעילות שונים, כולל עבור חברות מימון, ליסינג והשכרה.

יתרונות ה-ERP לעסקים

למעשה, מערכות ERP מציעות הרבה יותר מניהול מימון חוץ בנקאי או ניהול פעילות כספית. אלה הן מערכות אשר מרכזות למקום אחד את ליבת הפעילות העסקית, כולל המידע שקשור אליה. בצורה כזו, כל היבט של הפעילות, דוגמת מימון חוץ בנקאי, נגיש לעובדים ולהנהלה בקלות ובמהירות, בממשק קבוע וסטנדרטי. הוא גם משתלב בקלות ובאופן עמוק, עם כל סוגי הפעילות האחרים שמנהלת המערכת. אלה יכולות להיות למשל פעילויות ניהול קשרי לקוחות (CRM), שיווק העסק, הנהלת חשבונות, ניהול שרשרת אספקה (ייצור, רכש, מלאי) או ניהול כוח אדם. למעשה, מערכת ERP מבוסס על גישה של מודולים, אשר מאפשרת להתאים אותה באופן מיטבי לדרישותיכם. מעבר לבחירת מודולים, יש עוד אפשרויות רבות להתאמת המערכת לדרישותיכם. במידת הצורך, ניתן להתחבר למגוון רחב של מערכות אחרות ואפילו לפתח מודולים חדשים. לסיכום ביניים – מערכת ERP היא מערכת לניהול עסק.

ניהול משופר

בזכות ריכוז כל המידע והפעילויות במקום אחד, הניהול משתפר משמעותית. במקום מערכות מרובות שמהוות פתח לכפילויות מידע ולטעויות, מתקבלת גרסה אחת של האמת לכל העובדים והמנהלים. הניהול האינטגרטיבי של מידע ופעילויות מסוגים שונים, מאפשר לנהל באופן מתוחכם ויעיל מהרגיל. התהליכים הופכים להיות יותר פשוטים והחיבורים ביניהם ובין היבטים שונים של ניהול העסק, הופכים ליותר טבעיים וקלים למימוש. גישה זו, עדיפה בהרבה על המצב האופייני, שבו מקימים בהדרגה מערכות נפרדות, ככל שהעסק מתרחב לתחומים חדשים. תוכנה לניהול לקוחות, תוכנה אחרת לניהול כספים, אולי כלי ייעודי לניהול מימון חוץ בנקאי – יותר טוב, לנהל את הכול ביחד.

ERP כשרות ענן

מערכות ERP דוגמת זו של תפנית, זמינות כיום גם כשרות ענן, בשונה ממערכת להתקנה פנימית בעסק. ERP בענן חוסך עבורכם את ההשקעה הראשונית הגדולה וגם השקעה לא מבוטלת בהמשך, בתשתיות מחשוב פנימיות עבור המערכת. הוא מאפשר במקום זאת, לשכור מהספק החיצוני את השירותים הנדרשים ולשלם עליהם (ורק עליהם) באופן חודשי ובתשלום נוח. מאחר שמדובר במערכות כבדות יחסית, גם תשתית המחשוב הפנימית שנחסכת בצורה כזו, כלל לא זניחה. את המשאבים שנחסכים בצורה כזו, ניתן כמובן להפנות למטרות אחרות וזה הוא יתרון נוסף. מאחר שהמערכת והמידע שקשור אליה ממוקמים אצל ספק מרוחק, גם מתקבל היבט של שרידות עסקית משופרת במצבי חירום.

לסיכום

מומלץ לנהל משאבים בתחום המימון החוץ בנקאי ואת פעילות העסק בכלל, באמצעות מערכת ERP איכותית. תפנית היא בחירה מצוינת מבחינה זו.