הסוף לארנק: אפליקציות התשלומים המובילות בישראל

כסף הוא גורם משמעותי בחיים של כולנו והעיסוק בו חייב להיות מושכל. כסף זמין מאפשר לנו חופש פעולה בכל זמן ובכל מקום. כסף גם יוצר סביבו בעיות רבות של אבטחה ולכן הוא גם מהווה קרקע פוריה לחידושים בתחום. במאמר הזה אנחנו נסקור את אותם חידושים בתחום התשלומים. זהו תחום שהתפתח רבות בעשורים האחרונים. אם פעם היינו משלמים לרוב במזומן ולעיתים בכרטיסי אשראי, הרי ששני הדברים הללו הולכים ומצטמצמים. את מקומם תופסות אפליקציות תשלומים שונות המאפשרות לנו את השילוב המושלם בין נוחות שימוש, זמינות של הכסף, אבטחה ועמלות נמוכות. המשיכו לקרוא ותבינו את התחום כפי שהוא כרגע בישראל.

לשלם ישירות מהשעון

אחת האפשרויות הכי מסעירות וחדשניות לתשלום היא זו אשר מציעה לנו חברת גרמין. זוהי אפליקציה ייחודית בתחום אשר משלבת בין שעון כושר חכם וכרטיס אשראי. האפליקציה פועלת בשעוני גרמין והיא מציעה לכם לשלם ממש בהושטת יד. ניתן לשלם איתה בכל מקום בו מתבצע תשלום ללא מגע יד אדם. את זה ניתן לראות לפי סמל מיוחד אשר נמצא בעמדת התשלום כאשר יותר ויותר רשתות ומותגים מצטרפים בכל חודש. האפליקציה עובדת בשיתוף עם כרטיסי האשראי אשר מונפקים על ידי ישרכארט או מקס כאשר אלו כרטיסי אשראי לכל דבר. הגישה לאפליקציה מובטחת על ידי סיסמה. לאחר הגישה הקלה, אתם פשוט מצמידים את הטלפון אל מסוף התשלום, ממתינים לצליל אשר מאשר את ביצוע התשלום וזהו. האפליקציה מושלמת למי שיוצא עם שעון הגרמין לריצה ורוצה לעצור בבית קפה או אפילו לשלב אותה עם כמה קניות במכולת. רבים עונדים את שעוני הגרמין במהלך כל שעות היום בכדי לעקוב אחר פעילות הלב או מספר הצעדים שלהם. לאלו, האפליקציה יכולה להוות תחליף טוב לכסף מזומן או כרטיס אשראי.

הסוף לארנק: אפליקציות התשלומים המובילות בישראל

אפליקציות בנקאיות

הבנקים הגדולים בישראל מפעילים גם הם אפליקציות שונות לקבלה והעברה של תשלומים. זהו נתח שוק גדול והם לא רוצים לאבד את הלקוחות שלהם למתחרים שונים בתחום. האפליקציה הפופולרית ביותר כרגע היא ביט של בנק הפועלים. האפליקציה מאפשר העברה של כסף לפי מספר טלפון ובשליחת הודעה פשוטה. כרגע הפעולות מתבצעות ללא עמלות והן מוגבלות בסכום חודשי ושנתי לכל משתמש. לאומי פאיי היא האפליקציה המקבילה של בנק לאומי. היא מאפשרת העברת כסף בין חשבונות וכמו ביט, היא זמינה לתשלום בבתי עסק כרגע רק למשתמשי אנדרואיד. פאייבוקס היא האפליקציה של בנק דיסקונט. היא מאפשרת שימוש גם כארנק דיגיטלי וטעינת רב קו דרך אנדרואיד או אייפון. אפל פיי הוא השירות של אפל. האפליקציה מאפשרת פתרון מקיף לכל נושא התשלומים כולל תשלומים דרך שעוני אפל או טלפונים ניידים מתוצרתה. התשלום הוא על ידי הצמדה של המכשיר אל מסוף התשלום במקומות אשר מאפשרים זאת.

לבסוף, נציין גם אפליקציות ושירותים אשר יגיעו בקרוב לישראל. הראשון הוא גוגל פיי. זהו שירות התשלומים של גוגל אשר משמש כבר בארצות הברית ובמקומות רבים בעולם. הוא יהיה פתרון מקיף לתשלומים כולל כאלו ללא מגע. סמסונג פיי אמור להגיע לישראל לפי השמועות השונות אבל ללא הצהרה רשמית בנושא מהחברה עצמה. אפליקציה מעניינת נוספת היא של ג'ק מא שהוא מייסד עליבאבה ועליאקפרס. האפליקציה שלו נקראת כצפוי עלי פיי והיא עובדת במודל מעט שונה של קריאת קוד QR בקופה. כרגע לא ברור אם האפליקציה אכן תגיע לארץ אבל זה יהיה בהחלט מעניין לראות אותה ולבחון אותה מקרוב!

גלילה לראש העמוד