בונים חניה פרטית: זה מה שחשוב שתדעו

שער חשמלי

חושבים לבנות חניה פרטית בבית? יש המון פרמטרים חשובים שאנחנו רוצים שתשימו עליהם את הדגש. איך בוחרים מנוע חשמלי לשער, איך מתאימים את סוג השער לחניה ולמה חשוב לשים לב לפני ההתקנה? מתחילים.

מתקינים שער חשמלי? אתם צריכים מנוע איכותי

אם אתם כבר בונים חניה פרטית בבית שלכם, אנחנו מניחים שאתם רוצים להתקין שער חשמלי לחניה. בניגוד לשער חניה רגיל, השער החשמלי מופעל באמצעות מנוע ייעודי ואתם תתפעלו אותו עם שלט. אגב, אם תחברו את השער החשמלי למערכת הבית החכם שלכם, תוכלו כמובן לפתוח אותו באמצעות אפליקציה לטלפון. בכל אופן, כפי שאתם ודאי מבינים, כדי להתקין שער חשמלי צריך להתקין מנוע לשער חשמלי. כיום יש מגוון רחב של מנועים חשמליים בסוגים שונים, אנחנו כמובן ממליצים לכם לעשות את כל שיעורי הבית בתחום, הדבר האחרון שאתם רוצים זה ליפול על מנוע לא טוב. כשבוחרים מנוע חשמלי צריך לתת את הדעת על המשקל שהוא יכול לשאת, אחרת הוא פשוט לא יתאים. חשוב לציין, אנחנו ממליצים לכם להימנע מרכישה של מנועים סיניים זולים, הם לא יחזיקו מעמד לאורך זמן. המנוע צריך לשרת אתכם במשך שנים רבות, השקיעו במנוע איכותי ורכשו אותו מחברה שמספקת שירות ואחריות.

בוחרים את סוג השער

כיום יש מגוון רחב של סוגי שערים, חלקם יתאימו לכם יותר וחלקם פחות, יש שער הרמה שבו בכנף פשוט מתרוממת כלפי מעלה על מנת שתוכלו להיכנס עם הרכב. זה אחלה פתרון, רק קחו בחשבון שעם הכנף נפתחת כלפי פנימה זה יכול לגזול מהמקום של החניה. לעומת זאת, תוכלו להתקין שער הזזה שנפתח הצידה, קחו בחשבון שצריך להקצות מקום ייעודי לכנף של השער על מנת שתוכל להיפתח. מכיוון שיש הרבה סוגים של שערים ולא בטוח שכל אחד מהם יתאים לחניה שלכם, אנחנו ממליצים להתייעץ עם גורם מקצועי שיקבע עבורכם איזה סוג שער להתקין.

הקפידו לקבל את כל האישורים המתאימים

החניה הפרטית שאתם עומדים לבנות היא חניה מקורה, לכן אתם חייבים לקבל לכך אישור מהגורמים הרלוונטיים. מכיוון שמדובר בתוספת בנייה של ממש, אתם צריכים להגיש תכנית מסודרת לוועדה לתכנון ובנייה ולא פחות חשוב מזה, להשיב להתנגדויות, אם יגיעו כאלה מהוועדה עצמה או מהשכנים שלכם.

לכן, לפני שאתם ממהרים להגיש את התכנית ולבקש אישורים, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לשבת עם השכנים שאתם מזהים אצלם פוטנציאל להתנגדות, להסביר להם שאתם מעוניינים לבנות חניה פרטית ולבדוק מה ההסתייגות שלהם. האמינו לנו, זה עדיף מאשר לעשות את המהלך בהפתעה ולהיתקל בהתנגדויות קשות.

הקפידו על תכנון נכון

לפני שבונים חניה פרטית צריך לתכנן אותה נכון גם בהתאם לגודל החניה וגם בהתאם לצרכים שלכם. אנחנו בכוונה מדגישים את העניין של הצרכים, מכיוון שיש מצב שעם השנים הם ישתנו. יתכן למשל שהיום אתם זקוקים אך ורק לחניה אחת כי יש לכם רכב אחד, אך מה יהיה כשתרכשו בעתיד עוד רכב במשפחה?

לכן, בבואכם לתכנן חניה פרטית אנחנו ממליצים לכם להתייחס לכלל הפרמטרים, בניהם גודל החניה ולא פחות חשוב מזה, השוליים שלה. למהל, אם יש לכם תינוקות קטנים שאתם צריכים להוציא את הרכב, זה מאד לא נוח לעשות את זה כשיש קירות צמודים משני הצדדים. תכנון נכון יוביל אתכם להצלחה בפרויקט.

לסיכום

אין ספק שבניית חניה פרטית זה עסק מורכב ולפני שעושים את זה צריך להתייעץ עם גורם מקצועי שיתחלל את הפרויקט. עם זאת, אם אתם רוצים לצלוח את הפרויקט בשלום, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ליישם את השלבים שציינו.

גלילה לראש העמוד