המרת מטבע זר לטיול בחו"ל – איך עושים את זה נכון?

אחת השאלות שמתעוררות רבות בשיח הישראלי היא האם לקחת כסף מזומן כשטסים מחוץ לארץ, וכמה כסף לקחת. ישנן דרכים רבות ומגוונות להמרת כספים, וכאשר טסים ומתכננים לבזבז לא מעט כסף, הדרך בה תמירו את הכסף היא קריטית. אנחנו פה כדי לסייע לכם לבחור את הדרך המשתלמת ביותר להמיר כסף, כדי שתעשו זאת נכון.

לפני הכול להכיר את המטבע

הדבר החשוב ביותר, לפני ההמרה, הוא לדעת את השווי של המטבע. כדאי לדעת את הערך של הכסף, יהיה לכם הרבה יותר קל להתנהל בארץ אליה אתם טסים. כדי לדעת את הערך של, למשל בהמרת באט לשקל, תוכלו להיכנס לאתרים השונים הקשורים לתאילנד.

לקיחת דולרים

אם יש לכם במקרה דולרים מהטיול הקודם, תוכלו לטוס איתם, ולהמיר אותה בארץ בה תהיו. כך, אתם לא עושים המרה כפולה של המרה לשקלים בארץ ואז המרתם בחו"ל למטבע המקומי. פעולה זו תוכל לחסוך לכם עמלת המרה. אולם, זכרו שחשוב מאוד לצאת מהארץ גם עם כסף מקומי, כדי שיהיה לכם לנחיתה למשל למונית, שתייה ואוכל. אל תסמכו על המרת כסף ברגע הנחיתה, למקרה שתצוץ בעיה.

בנק הדואר

אחד המקומות הזולים ביותר להמרת כספים זה בנק הדואר. בנק הדואר מספק מספר מטבעות שונים עם עמלה נמוכה יחסית. כך, שאתם יכולים לקפוץ לשם ולהמיר את המטבע למטבעות השונים שיש אצלם. החיסרון הוא שלעיתים יש תור, ואם אין לכם זמן רב לפני הטיסה, תוכלו לחכות זמן מה. בנוסף, לא ליד כל אחד יש סניף קרוב של בנק הדואר.

סוכנות Change

בארץ במספר מקומות ישנן סוכנויות המרה. זכרו שאצלם העמלה לעיתים יקרה. אולם, אתם יכולים להמיר אצלם כסף מועט, ובהמשך להמיר בארץ בה אתם טסים או לחילופין למשוך כסף מהבנק המקומי. גם בשדה התעופה יש change, אולם אם במקרה לא יהיה בידו את הכסף שאתם צריכים ליעד שלכם, אתם תטוסו לחול בלא המטבע המקומי, וכי שאמרנו, זה עלול להוביל לבעיות. לכן, המרה בשדה התעופה בדרך כלל מומלצת, לאנשים שטסים למקומות עם המטבעות הנפוצים כמו היורו והדולר, שככל הנראה תמיד יהיו בסוכנות ההמרה בשדה התעופה.

במקום סוכנות, תוכלו להיכנס לקבוצות פייסבוק שונות ולראות אם למטיילים ששהו בארץ שאתם טסתם אליה נשאר כסף מקומי, כך תוכלו להמיר כסף ללא עמלה.

המרת מטבע זר לטיול בחו"ל - איך עושים את זה נכון?

משיכה בכספומט ביעד הטיסה

תוכלו לקחת איתכם מעט כסף מקומי שהמרת ב-change ולמשוך עוד כסף במקום אליו טסתם. זכרו שכל משיכה כרוכה בעמלה. אומנם, ישנם בנקים בארצות שונות שמאפשרים משיכה ללא עמלה לתיירים. בקבוצות שונות בפייסבוק מפרסמים על בנקים אלו וממליצים לאלו בנקים עמלה נמוכה בכל יעד בחול.

דבר נוסף שיש לזכור הוא שישנן ארצות שלא מקבלות כרטיסי אשראי שונים. למשל, בתאילנד הכרטיס של אמריקן אקספרס בדרך כלל לא עובר. לכן, שימו לב שאתם לא בונים על משיכה כספית מבלי לבדוק לפני שהכרטיס אותו אתם לוקחים מקובל בארץ אליה אתם טסים.

המרה בדרך חזור

אם נותר בידכם כסף זר ישנן שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא להמירו לדולרים או ליורו, כך, שבטיסה הבאה שלכם יהיה בידכם כסף זר. אפשרות נוספת היא לחזור לארץ, ולהמיר את הכסף לשקלים. האפשרות האחרונה היא להיכנס לקבוצות הפייסבוק השונות, ולהציע לבצע המרה,כפי שהצענו לכם לבצע.

גלילה לראש העמוד