מנהלים ומנכ"לים: היום מגישים דו"ח שנתי לרשם החברות בליווי משפטי – בלי לצאת מהמשרד!

כל חברה בע"מ נדרשת להתנהל בצורה מסודרת מול רשויות המיסים. עם זאת, לצד תשלום אגרה מדי שנה ולצד הגשת דו"חות רבעוניים (ושנתיים), גם יש לבצע פעולה נוספת והרבה יותר מסועפת, ופה אנחנו מדברים על הגשת דו"ח שנתי לרשם החברות. במה אם כן מדובר, למה חשוב לשים לב, מה הנהלים מחייבים ואף כיצד ניתן לסגור את הפינה בצורה מקצועית ובו זמנית מהירה? ובכן אם אתם מנהלים ומנכ"לים הגיע הזמן שגם אתם תתקדמו, הגיע הזמן שגם אתם תכירו את החיים הקלים שהעולם המקוון יודע להציע.

מי מתי ואיך

אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין שדו"ח שנתי לרשם החברות היא פעולה שחייבים בה כל חברה שרשומה בארץ, כאשר אין זה משנה אם מדובר בחברה ציבורית או פרטית. את הדו"ח יש להגיש מדי שנה, ואף בתוך שבועיים ממועד קיום האסיפה השנתית, או בתוך שבועיים ממועד הגשת הדו"חות הכספיים לבעלי המניות (בהנחה ולא מקיימים אספה שנתית). מכאן שתזמון משחק חלק מהותי במשוואה, ועל כן טוב לדעת שבלחיצת כפתור ניתן למצוא מבחר מוביל של עורכי דין מוסמכים שמסייעים בהגשת דו"ח שנתי לרשם החברות באופן מקוון. אז גם אם עומדים לחלוף שבועיים ובמקביל מחכות לכם אינסוף משימות, דעו שניתן לסגור את הפינה מכל מקום ולצד השקעה מינימאלית של זמן.

זמינות לצד מקצועיות

חשוב להבין שסגירת הפינה באופן מקוון אינה באה על חשבון האיכות של הגשת הדו"ח. מדובר בעורכי דין מקצועיים שבקיאים בתחום ובעלי ניסיון עשיר. מעבר לכך, ההצעה מותאמת באופן אישי, עורכים שיחות וידאו (בהתאם לצורך) ואף הטיפול עשוי להיסגר בתום 48 שעות. מכאן שניתן להיות בטוחים שגם אם הייתם מקיימים פגישה פנים מול פנים עם עורך דין, הדברים לא היו נסגרים בצורה יותר מיטבית.

 

 

במה כרוכה הגשה של דו"ח שנתי

עתה לאחר שהבנו עד כמה מהיר, מקצועי ופשוט התהליך, רק נותר להבין מהו כולל ומהי המשמעות. ובכן באופן כללי נציין שדו"ח זה נועד לעדכן מגוון פרטים בסיסיים אודות החברה. פרטים שנוגעים לזהות הדירקטורים, לזהות בעלי החברה, ואף ניתן מידע שנוגע לחלוקת מניות ולאנשים שמחזיקים בהן. מבחינת ההליך עצמו, נציין שיש להגיש טופס 5 (טופס שמקדים הגשת דו"ח שנתי), יש להקפיד על אימות חתימה (פעולה שצריכה להתנהל מול רואה חשבון/עורך דין של החברה) ויש לשלם אגרה שנתית לרשם החברות.

 2 סיבות עיקריות להיעזר באתר ייעודי

אם ניגש לסכם את היתרונות שטמונים בהגשת דו"ח שנתי לרשם החברות באופן מקוון באתר מומלץ, נציין שני יתרונות משמעותיים. ראשית נציין שבאופן שכזה זוכים לדעת שאותו עורך דין שמולו מתנהלים נבחר בקפידה ועל כן מנהל עבורכם את הפעולה על הצד הטוב ביותר (לצד ניסיון עשיר ויחס אישי). שנית נציין שבזכות השירות זוכים לחסוך זמן באופן כפול: גם אין צורך לצאת מהבית וגם ניתן לדעת שבתוך יומיים הדו"ח מוכן להגשה.

חוסכים בזמן ונמנעים מסנקציות

לסיכום נציין שאם פועלים באופן שגוי (או אם נמנעים מהגשת הדו"ח), עומדים מול סנקציות לא פשוטות. במה מדובר? אי יישור קו יציג אותכם "כחברה מפרה". סטטוס שכזה מוביל את רשם החברות להקשות עורף. זה אומר שהוא לא יערוך שינויים רצויים בתקנון, לא ירשום משכונים לטובת החברה ועוד, כאשר בעלי החברה והדירקטור עתידיים להתמודד מול הליכי הוצאה לפועל, עיקולים, הטלת וטו על פתיחת חברה נוספת וכדומה. מכאן שאם רוצים לסגור את הפינה כנדרש – בלב רגוע ובמינימום מאמץ, הגיע הזמן להכיר שירותים מקוונים בעלי שם.

גלילה לראש העמוד