איך הפך הפליימוביל לאחד מהצעצועים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות?

בשנים האחרונות הפליימוביל לאחד מהצעצועים המבוקשים ביותר וכמעט שאין ילד שלא יצא לו לשחק בו. מה זה פליימוביל, מה סוד ההצלחה שלו ואילו סוגי פליימוביל קיימים? כל התשובות לפניכם.

מה זה פליימוביל?

פליימוביל הוא משחק ילדים פופולארי מאד המבוסס על דמיון. מדובר בערכה שלמה שכוללת מגוון רחב של פריטים מעולמות תוכן שונים. בין השאר תוכלו למצוא בערכה הזו דמויות אנושיות, דמויות בדיוניות לחלוטין, חיות, אביזרים שונים ומבנים רבים. באמצעות הערכה והפריטים שהיא מכילה יכולים הילדים לבנות תרחישים שונים שיפתחו את הדמיון שלהם ולבלות שעות ארוכות בעולם שכלולו פרי היצירה שלהם. יש כל מיני סוגים של פליימוביל עליהם נדבר כמובן בהמשך המאמר.

מה סוד ההצלחה של פליימוביל ולמה הוא מבוקש כל כך?

הסיבה המרכזית לכך שפליימוביל הפך למשחק כה מבוקש היא המבחר ובמגוון האין סופי שהוא מציע לילדים. בסופו של דבר בילד שלכם מחפש עניין ומגוון ובאמצעות המשחק הזה הוא יכול לשחק כל כך הרבה דמויות, להרגיש את מה שהן מרגישות ולבנות עולם שלם של יצירה ודמיון. באמצעות הערכה הילד מעצים את היכולות שלו לספר סיפור חדש ולא פחות חשוב מזה, לבנות אותו ולנהל אותו.

בנוסף, מדובר באחד מהמשחקים החברתיים ביותר שיש כיום בשוק. לצערנו, היום ילדים כמעט כבר לא משחקים ביחד, לפחות לא בצורה פיזית. הכל מתנהל אונליין ברשת והישיבה הממושכת מול המחשב הופכת למשעממת ובלתי נסבלת. פליימוביל הוא משחק שבמהלכו הילדים ממש משחקים ביחד ומכירים אחד את השני. כאן בא לידי ביטוי היתרון המובהק של פליימוביל, הוא משלב בין יצירה, דמיון ומפגש פיזי שמחבר בין ילדים.

 

 

אילו סוגי פליימוביל קיימים?

כפי שציינו, יש מגוון רחב של ערכות פליימוביל במגוון רחב של עולמות תוכן, כל מה שנשאר לכם ההורים זה פשוט לבחור את הערכה המתאימה ולצאת לדרך. לדוגמא, אם הילדים שלכם חובבי כלי תחבורה שונים, תוכלו לרכוש להם ערכה של רכב משטרה, מטוס או סירת מירוץ. אם הילדים שלכם מתחברים לתחום של בניית מבנים, תוכלו לרכוש להם ערכה של אתר בנייה שכוללת עגורן עם שלט רחוק. אם הבת שלך מתחברת לעולם דמיוני של נסיכות, תוכלי למשל לרכוש עבורה ערכה של טירת נסיכות גדולה שבה היא תוכל לבנות עולם שלם.

לפני שאתם ממהרים לבחור את ערכת הפליימוביל הבאה לילד שלכם, אנחנו ממליצים לכם לעשות איתו שיחה קצרה ולוודא מראש מה תחומי התוכן שאליו הוא מתחבר. זה יסייע לכם לעשות את הבחירה הנכונה ולבחור את הערכה המתאימה ביותר.

למה שווה לרכוש ערכה של פליימוביל?

ראשית, חשוב לציין שמדובר במשחק חזק ועמיד במיוחד ואם אתם מחפשים את המשחק שיישמר לכם לאורך שנים ותוכלו להעביר אותו לילדים הקטנים יותר בעתיד, עם פליימוביל אתם יכולים להיות רגועים בהחלט. בנוסף, מדובר כמובן במשחק עם ערך נוסף והילדים יכולים ללמוד על מגוון רחב של עולמות תוכן שהם לא פגשו עד היום.

כמו כן, חשוב לציין שפליימוביל שמים את הדגש על הפרטים הקטנים והפריטים שמגיעים בתוך הערכות ריאליסטים להפליא. זו בדיוק הסיבה שבגינה ילדים מאד אוהבים לשחק בפליימוביל, הכל כל כך מציאותי שפשוט אי אפשר להפסיק לשחק בזה. לכן גם מדובר במשחק שישמש את הילדים שלכם ללא הפסקה, כי הוא פשוט עומד במבחן הזמן.

לסיכום

אין ספק שפליימוביל הוא משחק מיוחד ובעל ערך מוסף, כזה שיאפשר לילדים שלכם להיחשף לעולמות תוכן שונים, ללמוד אותם ולהתנסות בהם.

גלילה לראש העמוד