קידום חברתי זה כאן – הגיע הזמן שתכירו את עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי ואת פועלה החשוב

בשנים האחרונות הציבור הישראלי נחשף לעמותות חברתיות רבות אשר מבצעות עבודת קודש למען החברה הישראלית. אחת מהעמותות הללו היא עמותת אחינועם אותה הקימו האחים משה אדרעי, איל אדרעי כן רפי אדרעי אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק משמעותי ובלתי נפרד מיצירה של שווין הזדמנויות בחברה הישראלית, וזאת בעקבות הסיפור האישי שלהם כמי שנולדו וגדלו בפריפריה. החשיבה לטווח הרחוק לצד היכולת להוציא לפועל תוכניות ארוכות טווח הן אלו שהופכות את עמותת אחינועם לעמותה בולטת בתחומה, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את פועלה החשוב.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה

רבים נחשפו לפעילות החברתית של עמותת אחינועם בזמן מגפת הקורונה. למעשה, רפי אדרעי ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו לקדם תוכנית שבמסגרתה אספה העמותה מצד הציבור בישראל מחשבים חדשים או מחודשים שהועברו בהמשך לתלמידים ותלמידות אשר היו זקוקים לכך. מדובר בתוכנית שהצליחה לסייע לאלפי תלמידים, בייחוד לאור העובדה כי במסגרת הפרויקט חולקו מעל ל-25,000 מחשבים. לאור ההצלחה כמו גם הביקוש הרב מצד הציבור, הוחלט להמשיך ולקדם את התוכנית הזו גם לאחר החזרה לשגרה, כל זאת כחלק מפעילות ענפה שמתרחשת לטובת זיהוי של הצרכים הנדרשים ומתן מענה בשטח, המתבצע הן על ידי המתנדבים והן על ידי המייסדים שפועלים בכל ימות השנה, למען הגשמת המטרות.

 

 

תוכנית ליווי אישי

תוכנית נוספת שזוכה לגיבוי מלא מצד המתנדבים של העמותה היא תוכנית ליווי אישית המבוססת על בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת לכל בן או בת נוער, החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. רפי אדרעי פועל למען החברה הישראלית ביחד עם אחיו, מתוך הבנה כי חשיבה לטווח הרחוק היא חלק מהותי מדאגה לדור העתיד. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד רשויות הרווחה כמו גם גורמי החינוך, כאשר לאור ההצלחה החליטו המייסדים לקדם את התוכנית גם לערי הפריפריה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של שינוי, כבר עכשיו.

קידום בני נוער בני העדה האתיופית

מייסדי העמותה רואים בסיפור העלייה של בני העדה האתיופית כסיפור מעורר השראה, ובשל כך הוחלט בעמותה לקדם תוכנית שבמסגרתה נכנסים נערים ונערות בני העדה האתיופית לתוכנית שבמסגרתה הם מקבלים כלים אפקטיביים לפיתוח של יכולת מנהיגות לצד יכולות פיזיות, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלה ליחידות קרביות כמו גם תפקידי קצונה. במסגרת התוכנית הצליחו מעל ל-95% מהבוגרים להתקבל ליחידות ואף לקבל את דרגות הקצונה, כאשר העמותה מספקת לבוגרי התוכנית גם מענה כלכלי לאחר סיום הצבא ועם הקבלה לאקדמיה.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען החברה הישראלית, בהתנדבות מלאה ועם שימת דגש על קידום של תוכניות רבות אשר נועדו להוביל ליצירה של שינוי וכן קידום של הפריפריה במדינת ישראל. עם לא מעט אמונה בדרך וכן מערך גדול של מתנדבים, אין ספק כי העמותה מצליחה לממש את החזון של המייסדים ואף יותר מכך, כפי שניתן לראות בתגובות המצוינות וכן בגיבוי המלא אותה היא מקבלת מצד הרשויות. השמיים הם הגבול מבחינת עמותת אחינועם, ועל כן אם גם אתם רוצים להצטרף לעשייה, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, להתרשם מהתוכניות ואף לקחת חלק, כל זאת מתוך הבנה כי נקיטת פעולות ביחד עם הרשויות היא המפתח לטובת צמצום פערים ויצירה של חברה שבה כולם שווים.

גלילה לראש העמוד