שומרים על הגוף: אילו ויטמינים חיוניים לנו ולמה?

המודעות לגבי אורח חיים בריא ומאוזן הפכה לחלק בלתי נפרד מהעידן המודרני, ועדות לכך ניתן למצוא בביקוש הגבוה לתוספי תזונה אשר מכילים בין היתר גם ויטמינים. למעשה, ויטמנים הם תרכובת החיונית לתהליכים רבים בגוף, כאשר חלק מהוויטמינים מיוצרים באופן עצמאי ואילו חלקם מבוססים על תרכובת צמחית שאותה ניתן לקבל באמצעות תפריט התזונה,  גם בעבור ילדים וגם בעבור מבוגרים. מחסור של ויטמנים החיוניים לגוף האדם עשוי להוביל לשלל בעיות רפואיות, ולכן חשוב מאוד לבצע מעת לעת בדיקות אצל רופא המשפחה בשביל לבחון האם קיימים חוסרים, ולהשלים אותם באמצעות תוספי תזונה כמו גם מזון אשר מכיל ריכוז גבוה של הוויטמינים הללו. מהם הוויטמינים הכי חיוניים לגוף האדם ומדוע? להלן סקירה בנושא.

ויטמין A

ויטמין A אשר מוכר גם בשם רטינול הוא ויטמין חיוני לבריאות הגוף, וזאת בשל היותו ויטמין אשר מסייע לטובת תהליכים רבים בגוף הכוללים בין היתר שמירה על המערכת החיסונית, נראות עור הפנים לצד שמירה על בריאות העיניים. מאחר והגוף לא יודע לייצר את הוויטמין הזה באופן עצמאי אלא רק מן הצומח, תוכלו למצוא ויטמין a מומלץ באתר ויטה פלוס ובכך להוביל לרכישה משתלמת של תוספי תזונה המכילים כמות גבוה של הוויטמין הזה לצד ויטמינים נוספים שנועדו לסייע לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן הלוקח בחשבון את

 

 

ויטמין D

ויטמין D הוא ויטמין חיוני לגוף האדם מאחר והוא משפיע על כמעט כל מערכת בגוף. מחסור בוויטמין הזה עשוי להוביל לבעיות שינה, יתר לחץ דם, בריחת סידן ואפילו להפרעות קשב וריכוז. הדעות חלוקות לגבי הכמות המומלצת של צריכת ויטמין D, ולכן התייעצות עם הרופא המטפל היא חיונית לטובת קבלת החלטה. שימו לב כי גוף האדם יודע לייצר את הוויטמין הזה באופן עצמאי וגם כתוצאה מחשיפה לשמש, אולם הכמות של הייצור היא קטנה יחסית ועל כן נטילה של תוסף תזונה המכיל את הוויטמין הזה לצד חשיפה מבוקרת לשמש היא המפתח לטובת ניצול מקסימלי של התרכובת הזו.

ויטמין B

מדובר בקבוצה של ויטמינים אשר חיונית לבריאות וגוף האדם וזאת בשל ההשתתפות של הוויטמין הזה בתהליכים כמו גם שמירה על בריאות מערכת העצבים וכן פעולת עיכול סדירה, הפקת אנרגיה ממזון ועוד. בעבור נשים בהריון, ההמלצה היא ליטול חומצה פולית הנקראת גם 9B מאחר והיא מפחיתה את הסיכוי להתפתחות של מומים בעובר. החלטה על נטילה של תוסף תזונה המכיל את קבוצת הוויטמינים הזו צריכה להתבצע תחת פיקוח מצד רופא ועם שימת דגש על ניצול מקסימלי של התוסף, כל זאת מתוך מטרה להימנע ממצב של מחסור בוויטמין אשר עשוי להוביל לשלל בעיות רפואיות

לסיכום

לוויטמינים יש תפקיד חיוני בתפקוד הכללי של הגוף, גם בעבור מבוגרים  ובוודאי בעבור צעירים. באמצעות פיתוח של תוספי תזונה ייעודים המכילים את הוויטמינים הללו לצד שינוי של הרגלי התזונה מאפשר לכם להתגבר על החוסרים ובהתאם לכך גם להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, בייחוד בעידן המודרני. כפי שציינו החלטה על נטילה כמו גם המינון המתאים צריכה להתבצע רק בפיקוח מצד הרופא כמו גם התייעצות עם תזונאית, כל זאת מתוך מטרה לנצל את היתרונות הבריאותיים המיוחסים לנטילה של ויטמינים באופן קבוע.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

גלילה לראש העמוד